Programy

Jediný kdo má schopnost se léčit, jste Vy sami. My jsme tu proto, abychom vytvořili podmínky a pomohli Vám najít cestu k vlastnímu, neomezenému zdroji zdraví a spokojenosti.

 

OSOBNÍ PORADENSTVÍ 

Nabízíme možnost osobního zaškolení do Gersonovy terapie a celostního přístupu léčby, stylem dvoudenních seminářů. Tento program pomáhá klientovi pochopit, zažít a praktikovat zdravý životní styl správným způsobem v prostředí ve kterém se každodenně pohybuje. Našim klientům je tak umožněno poznat, jak se zbavit toxických látek a jiných zdraví nebespečných aspektů ve svém okolí. Pomáháme jim tak proměnit vlastní domov v oázu zdraví a spokojenosti. 

Náš program osobního poradenství Vás naučí jak správně používat velmi komplexní Gersonovu terapii, která navrací přirozenou schopnost těla se léčit. To nejdůležitější je ale vědomá práce s myslí. Soustředíme se proto především na to, aby naši klienti byli schopni rozpoznat primární faktor jejich zdravotního stavu, což je bez pochyby jejich vnitřní nastavení a návykové mentální vzorce, přes které filtrují jakýkoli osobní prožitek. Jsme přesvědčeni, že právě proto má náš program tak dobré výsledky. Nabízíme celostní přístup z obou stran, jak z vnější perspektivy správné výživy a detoxifikace, tak zevnitř, skrze vědomou práci s myslí.

 banner-disease-info-do-i-tell-have-cancer

Program nabízí

 • informace jak docílit přirozené samoléčebné schopnosti těla
 • aplikace detoxikačních metod
 • rozpoznávání samotné příčiny a původu nemocí
 • uvolňování mentálních vzorců a uvolňování přirozené energie v těle
 • vědomá práce s myslí a redukce stresu
 • asistence v praktické aplikaci Gersonovy terapie
 • vedené meditace a relaxační cvičení
 • láskyplné vedení a asistence v pohodlí vašeho domova

 

TÝDENNÍ LÉČEBNÉ POBYTY

Gersonova terapie využívá při léčbě celostní přístup, který je velmi komplexní a dodržuje přesný protokol, který stojí na základě 30leté zkušenosti úspěšné léčby stovky pacientů, které se Dr. Gersonovi podařilo vyléčit z rakoviny a jiných chronických nemocí. Je velmi důležité tuto terapii dodržovat přesně podle protokolu.

Gersonova terapie se opírá o 4 pilíře: stravu, šťávy, suplementy a klyzma, které zde pracují jako léky v západní ortodoxní medicíně. Kombinace s jinými dietami je při této terapii nemožná.

Strava

Gersonova strava je přirozeně bohatá na řadu vitamínů, minerálů, enzymů a mikroživin, naopak má nízký obsah sodíku a tuků, a také je bohatá na příjem tekutin. Typické složení potravin, které pacient absolvující Gersonovu terapii za jeden den zkonzumuje:

 • Tři kompletní vegetariánská jídla, čerstvě připravená z organicky vypěstované zeleniny.
 • 10-13 sklenic čerstvě připravených šťáv: primárně jablečná šťáva ze zelených jablek a šťáva z mrkve / jablek, vařené brambory, zeleninová polévka, ovoce a šťáva.
 • Součástí snídaně je ovesná kaše, ovoce a pomerančový džus.
 • Ke svačině čerstvé ovoce a zelenina.

Šťávy

Klinické experimenty Dr. Gersona ukázaly, že čerstvá šťáva ze syrových potravin představuje nejsnazší a nejúčinnější způsob, jak organismu dodat vysoce kvalitní výživu, a co je nejdůležitější, dosáhnout těch nejlepších klinických výsledků. Šťávy nám umožňují zaplavit organismus živinami z téměř 10 kg organického ovoce a zeleniny denně. V plném rozsahu terapie se užívá jedna sklenice (200 ml) každou hodinu, 10 až 13krát za den. Hojný příjem vysoce kvalitních živin, zvýšená dostupnost kyslíku, detoxikace a zlepšený metabolismus umožňují regeneraci buněk, a tudíž celého organismu. Tímto způsobem se docílí kompletního uzdravení a prevence budoucích nemocí.

Detoxikace

Kávová klyzmata pomáhají játrům detoxikovat tkáně a krev. Pacienti udávají, že klyzmata zmírňují bolest a urychlují hojení. Vědecký základ pro použití kávových klyzmat je dobře doložen. Dochází ke stimulaci enzymatických systémů střevní stěny a jater a k posilování toku žluči. Jako doplňující stimulant toku žluči se může použít i ricinový olej. Tím se posiluje schopnost organismu eliminovat toxická rezidua nahromaděná v těle z toxického prostředí, z chemoterapie i z jiných zdrojů.

Detoxikace rovněž pomáhá rychleji z těla eliminovat nádory a jiné odumřelé tkáně po jejich rozkladu. Enzymy zažívacího ústrojí dále slouží k posílení absorpce živin, a také se podílejí na eliminaci poškozené tkáně.

Potravinové doplňky

Vedle dokonale vyvážené stravy je metabolismus rovněž stimulován tak, že se dodávají podpůrné suplimenty, které umocňují a ulehčují celý proces léčby. Těmi jsou například: Lugolův roztok, Thyroid (pokud nejsou v kontraindikovány), dále pak: Draslíkové soli, Pancreatin, Acidol Pepcin a Vitamin B3 (pokud nejsou v kontraindikovány), lněný olej, Wobenzyme, CoQ10, Vitamín C, Selen, Spirulina a jiné potravinové doplňky stravy.

Injekce a tablety B17 nejsou povoleny v České republice a nejsou tedy zahrnuty v terapii jako potravinový doplněk.

Odpočinek

Vzhledem k tomu, že organismus tak tvrdě pracuje na detoxikaci a uzdravování, potřebují lidé absolvující Gersonovu terapii hodně odpočívat a relaxovat tělo i ducha. Zejména pokud se tělo snaží uzdravit je důležité, abyste mu naslouchali. Když se pacienti příliš přepínají, může se tím proces uzdravování narušit. Pro to má zcela zásadní význam odpočinek, relaxace, či meditace. Při terapii proto prosím dbejte na to, aby to co vás zaměstnává, jste v průběhu pobytu odložili stranou. Je dobré se naopak obklopit tím, co vás těší a uvolňuje, (dobrá kniha, relaxační hudba, atd.)

UBYTOVÁNÍ V REGENERAČNÍM CENTRU

Po čas terapie budete ubytováni v Regeneračním centru, ve Svinech 42, okres Tábor.

Zde budete mít k dispozici vlastní pokoj, WC a společnou koupelnu. Po celou dobu terapie se vám bude plně věnovat jeden až dva asistenti a budou vám k dispozici 24 hodin denně.

page3image4464560 page3image4468096page3image4503984 page3image4562240page3image4559952 page3image4583824