Otázky a odpovědi

Jakým způsobem pracuje Gersonova terapie?

c7a234fd78a44717bb20da395007608dGersonova terapie uspokojí důležité metabolické požadavky těla tím, že zaplaví tělo živinami z až 10 kilogramů ovoce a zeleniny v bio kvalitě denně. Především se používají, čerstvě vylisované šťávy (jedna sklenice každou hodinu, až 13 krát za den) a také se zdvojnásobuje množství kyslíku v krvi. Jeho nedostatek přispívá k mnoha degenerativním onemocnění. Metabolismus je také podporován stimulováním štítné žlázy, dodáváním draslíku a dalších doplňků.

Degenerativní onemocnění těla vylučují ve větší míře odpadní materiály, které často končí v játrech nebo selháním ledvin. Gersonova terapie využívá intenzivní detoxikaci k odstranění odpadů, regeneruje játra, obnovuje imunitní systém a obnovuje základní tělesnou obranu – enzymy, minerály a hormonální systém. Zdravou, vysoce kvalitní stravou, zvýšením dostupnosti kyslíku, detoxikací, zlepšováním metabolismu a obnovou buněk se může tělo začít samo regenerovat, uzdravovat a zároveň zabraňovat budoucím onemocněním.

Když jsem zdravý, má pro mě detoxikace těla smysl?

Ano, samozřejmě. Detoxikací těla zabráníte budoucím onemocněním. Ihned po absolvování programu se budete cítit daleko lépe. Budete mít daleko více energie a chuti do života. Vaše tělo opět obnoví svoji samoléčebnou schopnost.

Mám obavu z kávových klystýrů. Můžete mi to nějak přiblížit?

Rádi bychom stručně vysvětlili účel kávového klystýru. Kávové klystýry jsou důležitou součástí detoxikační terapie. Účelem klystýrů je odstranit toxiny nahromaděné v játrech a odstranit volné radikály z krevního oběhu. V roce 1920, dva němečtí profesoři testovali účinky infuze kofeinu na potkanech. Zjistili, že kofein cestuje přes hemorrhoidální žíly a portální systém do jater, otevírá žlučovod a umožňuje játrům uvolnit žluč, která obsahuje toxiny. Theobromin, theofylin, a kofein v kávě roztahují cévy a žlučovod, relaxují hladkou svalovinu, a zvyšují průtok žluči.

Lékaři z univerzity v Minnesotě prokázaly, že káva podávaná rektálně také stimuluje enzymový systém v játrech, zvaný glutathion S-transferázy, o 600% -700% z její běžné úrovně aktivity. Tento enzym reaguje s volnými radikály (které způsobují poškození buněk) v krevním řečišti a dělá je inertní. Tyto neutralizované látky se rozpouští ve žluči, prostřednictvím toku žluči se uvolňují z jater a ze žlučníku, a jsou vylučovány do trávicího traktu. Účastník drží kávový klystýr v tlustém střevě 12-15 minut. Během této doby, krevní zásoba těla proteče játry 4-5 krát, a odnáší jedy z tkání. Takže klystýr se chová jako forma dialýzy krve přes střevní stěnu.

Účelem kávy klyzmatu není vyčistit střeva, ale kvart vody v klystýru stimuluje peristaltiku ve střevě. Část vody také ředí žluč a zvyšuje cirkulaci žluči, čímž odvádí toxickou žluč ze střev.
Skrze snížení krevní hladiny toxinů za pomoci pravidelného podávání kávových klystýrů, může pacient, prodělávající chronické degenerativní onemocnění nebo akutní onemocnění, dosáhnout následujícího:

  • nárůst buněk generující energii
  • zlepšení zdravé tkáně
  • lepší krevní oběh
  • lepší imunitu a obnovy tkáně
  • buněčné regenerace

Navíc může kávový klystýr pomoci zmírnit bolesti, nevolnost, obecné nervové napětí i deprese.